قهوه و نوشیدنی
موج اول و دوم و سومِ قهوه

با این که تاریخ اولین استفاده‌ی انسان از قهوه به سال ۸۵۰ میلادی و حتی قبل از آن برمی‌گردد، قهوه در طی سه موج یا سه نسل در دنیا معرفی و شناخته شد.

نسل اول قهوه به قرن ۱۹ میلادی  مربوط می‌شود. در این دوره مصرف قهوه رشد پیدا کرد و قهوه به کالای مرسومی تبدیل شد. در نسل اول، طعم، کیفیت و خاستگاه قهوه اهمیت چندانی نداشت و دردسترس بودن قهوه و استفاده از کافئین آن برای مصرف‌کنندگان مهم‌تر بود.

نسل دوم قهوه متعلق به اواخر قرن بیستم و دهه‌ی ۱۹۷۰ میلادی است که قهوه به عنوان یک کالای لوکس شناخته شد و کیفیت آن با تولید قهوه‌های ویژه و خاص افزایش پیدا کرد. همچنین شرکت‌های بزرگی مانند استارباکس شروع به فعالیت کردند و شعبه‌های خود را افزایش دادند. در این دوره توجه به کیفیت، طعم و خاستگاه قهوه کمی افزایش پیدا کرد، اما نوشیدن قهوه بیشتر به صورت یک «تجربه» دیده می‌شد و جنبه‌های اجتماعی آن مانند وقت گذراندن در کافه‌ها از خود قهوه اهمیت بیشتری داشت.

نسل سوم قهوه از سال‌های آخر قرن بیستم شروع شد و عبارت «نسل سوم قهوه» از سال ۲۰۰۲ مورد استفاده قرار گرفت. در این نسل که تا به امروز ادامه دارد، واسط بین کشاورز و خریدار از بین می‌رود. با حذف واسطه، برای بالا بردن کنترل کیفیت و آزمون‌وخطا در روش‌های دم‌آوری قهوه، ارتباط بین تولیدکننده و رُست‌کننده نزدیک‌تر می‌شود و همچنین قیمت تمام‌شده برای مصرف‌کننده پایین‌تر می‌آید. موج سوم از مهم‌ترین اتفاقات در تاریخ قهوه به حساب می‌آید، زیرا در این دوره قهوه باعث شد رابطه‌ی بین انسان و طبیعت عمیق‌تر شود. این نکته به این معناست که در نسل سوم قهوه فقط نوشیدن قهوه نیست که اهمیت دارد، بلکه عوامل بسیار زیادی مهم هستند. این عوامل عبارت‌اند از مسائل مربوط به کشت قهوه (مانند نوع زمین، روش کشت، نوع میوه قهوه، شرایط کشت قهوه،‌ خود کشاورز و ...)، رُست شدن دانه‌ی قهوه، باریستا و از همه مهم‌تر، مصرف کننده. این عوامل مانند زنجیر‌ه‌ای به یک‌دیگر متصل شده‌اند.

با افزایش تقاضا برای نوشیدن قهوه و همچنین با رشد نوشیدنی‌هایی که بر پایه‌ی قهوه هستند، نیاز به دستگاه‌های قهوه‌ساز با کارایی‌های متنوع‌تر هم بیشتر احساس شد. به همین دلیل قهوه‌سازهایی ابداع شدند که علاوه بر داشتن قابلیت‌های بیشتر، میزان کنترل ما بر روند دم‌آوری قهوه را افزایش دادند و همچنین باعث شدند قهوه در مدت زمان کوتاه‌تری آماده شود. برخی از این قهوه‌سازها که به‌عنوان قهوه‌سازهای نسل سوم شناخته می‌شوند عبارت‌اند از: قهوه‌ساز دریپ کافی (Drip Coffee)، وی‌سیکستی (V60)، ایروپرس (AeroPress) و کمکس (Chemex). (کمکس یک قهوه‌ساز دستی است که در سال ۱۹۴۱ توسط یک شیمی‌دان آلمانی به نام پیتر شلمبوم اختراع شد. کمکس از روش تزریقی (Infusion method) استفاده می‌کند، به همین خاطر از لحاظ طعم و غلظت به وی‌سیکستی شبیه می‌باشد.)

در آخر می‌توان گفت نسل دوم قهوه نسل قهوه‌های اسپشیالتی یا تخصصی، و نسل سوم فرای قهوه‌های اسپشیالتی است. در این نسل فقط نوشیدن قهوه مورد توجه نیست، بلکه رابطه‌ی بین مصرف‌کننده و قهوه اهمیت فراوان دارند.